№1 Найпопулярніший портал з працевлаштування

Internete darbo daugiausia ieško asmenys su aukštuoju išsilavinimu

Опубліковано:
Internete darbo daugiausia ieško asmenys su aukštuoju išsilavinimu

Ieškodamas darbo, darbdavys gali rinktis iš didelės kandidatų įvairovės. Vieni jų atitinka visus ar dalį keliamų reikalavimų, kiti bando kandidatuoti, nors reikalavimų visiškai neatitinka. Iš darbo skelbimų ir kandidatų asmeninės informacijos matyti, kad šiuo metu darbo ieško ir vos mokyklą baigę, ir jau kelis išsilavinimus turintys kandidatai.

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt skelbimų statistikos duomenys rodo, kad šiuo metu internete darbo labiausiai ieško universiteto bakalauro laipsnį turintys asmenys. Daugiau nei kas trečias (apie 38 proc.) darbo ieškantysis yra baigęs studijas, įgijęs daugiausia teorinių žinių ir šiuo metu ieško darbo.

Darbo paieškos itin aktualios ir vidurinį bei aukštesnįjį/profesinį išsilavinimą įgijusiems asmenims. Beveik kas ketvirtas (22 proc.) šiuo metu įsidarbinti norintis kandidatas yra baigęs mokyklą ir įgijęs vidurinį išsilavinimą. O kas penktas (20 proc.) kandidatas į siūlomo darbo poziciją turi aukštesnįjį/profesinį išsilavinimą.

Darbo ieško nemažai ir antrosios pakopos studijas universitetuose baigę asmenys. Magistrai sudaro vidutiniškai 10 proc. visų darbo ieškančiųjų.

Mažiausiai darbo ieško nebaigtą aukštąjį, kitą išsilavinimą arba daktaro laipsnį turintys asmenys.

Iš šių darbo paieškos portalo CVbankas.lt statistikos duomenų matyti, kad darbo labiausiai ieškoma, kai būna baigtas tam tikras mokymosi etapas – įsidarbinti labiausiai norima arba tik baigus mokyklą, arba baigus pirmosios pakopos ar antrosios pakopos studijas universitetuose.

CVbankas.lt informacija