№1 Найпопулярніший портал з працевлаштування

Kaip susikurti sėkmę garantuojantį CV?

Опубліковано:
Kaip susikurti sėkmę garantuojantį CV?

Dauguma darbo ieškančiųjų kuria savo CV kaip formalų faktų rinkinį apie save. Tačiau darbo paieškos portalo CVbankas.lt specialistai norėtų pasiūlyti kitokį požiūrį: žiūrėkite į CV kaip į laisvą, bet lengvai suprantamą priemonę įrodyti darbdaviui savo tinkamumą konkrečiai darbo pozicijai. Daugumoje CV yra daug nereikalingos informacijos ir jie yra nepakankamai išsamūs tų faktų, kurie darbdaviui svarbiausi. Tai ypač pastebima jaunų žmonių gyvenimo aprašymuose: neturėdami ką įrašyti į patirties skiltį, jie tai bando kompensuoti, išplėsdami kitas, dažnai nereikšmingas, CV dalis.

Kokia informacija CV reikalinga?
Kurios CV vietos yra svarbiausios? CVbankas.lt projekto vadovas Tomas Toleikis įsitikinęs, kad svarbiausi yra tie dalykai, kurie pagrindžia Jūsų tinkamumą darbui, kurį siekiate dirbti. Dažniausiai tai yra darbo patirtis, išsilavinimo informacija, taip pat ir kitų įgūdžių ar sugebėjimų, kurie gali būti reikalingi darbe, skiltys (pvz., kalbų mokėjimas, kompiuteriniai įgūdžiai). Šiose CV vietose rekomenduotina pagrįsti, kodėl ir kaip Jūs geriau už kitus kandidatus atitinkate reikalavimus.

Kokia informacija nereikalinga?
CV nebūtina pateikti informacijos apie lytį, šeimyninę padėtį, tikslų adresą, netgi tiksli gimimo data nėra būtina – darbdaviui pakaks žinoti, kiek Jums metų, ne kurį mėnesį ar dieną esate gimęs. CV vertėtų vengti universalių ir abstrakčių tekstų – šie dalykai darbdaviui nėra reikalingi ir tik apsunkina CV skaitymą bei atitraukia darbdavio dėmesį nuo tikrai svarbių dalykų, kuriuos norėtumėte, kad darbdavys perskaitytų.

Ką rašyti CV, kai neturi patirties?
Jauni darbo ieškantieji labai dažnai klausia, ką rašyti CV, kai neturi darbo patirties. Patirtis – ne vien apmokamas oficialus darbas, tai bet kokia Jūsų veikla, kurioje įgijote reikiamų įgūdžių, naudingų darbui. Tai gali būti dalyvavimas studentiškų ar kitokių organizacijų veikloje, gali būti Jūsų paties projektas ar netgi nedidelio versliuko bandymas. Svarbiausia pabrėžti žinias, įgūdžius ir savybes, kurių įgijote, turėdami vienos ar kitos veiklos.

Patirties struktūra
Kai gyvenimo aprašyme pildome patirties skiltį, svarbiausia – ne datos ir ne pareigos. CVbankas.lt specialistas rekomenduoja be sausų faktų paminėti dar šiuos dalykus: atsakomybes (ką konkrečiai darėte, kokios buvo pagrindinės Jūsų darbo užduotys), rezultatus (ko pasiekėte darbe. Rezultatus pasistenkite aprašyti kuo konkrečiau, venkite abstrakčių aprašymų), patirtį (apibūdinkite, kokių žinių įgijote).

Motyvacinis laiškas – būtinybė
Netgi jei darbdavys darbo skelbime neprašo pateikti motyvacinį laišką, būtinai jį pridėkite. T. Toleikis pastebi, kad dar niekuomet neteko matyti darbdavio pastabos, kad motyvacinis laiškas nepageidaujamas.

Pasinaudokite šiais patarimais
Pasinaudokite bent trimis šiais patarimais – pamatysite, kad CV pasidarys daug informatyvesnis, konkretesnis ir tinkamesnis darbo paieškai. Geresnis CV – daugiau galimybių būti labiau pastebėtam iš būrio darbo ieškančiųjų ir daugiau progų gauti darbą.